logo

Lokalita

Historické centrum mesta

O Hlavnej ulici, ktorá bola pôvodne stredovekým námestím šošovkovitého tvaru, raz Milan Lasica povedal, že ,,...dýcha Rakúsko - Uhorskom...'' Cítime to úplne rovnako, preto v našom Apartmáne často ,,stretnete''cisárovnú Alžbetu Bavorskú aj s jej manželom Františkom Jozefom I.

Prechádzka večernou Hlavnou ulicou je zážitok, na ktorý sa nezabúda. Hra svetiel dodá historickým ikonám Košíc úplné odlišné čaro. Košický Dóm, Štátne divadlo vrátane Malej scény, Žobrákov dom, či Andrássyho palác ako jeden z mnohých košických palácov ukrývajú stáročia starý príbeh, ktorý rozhodne musíte spoznať. Vďaku tých Košičanov, čo prežili morovú epidémiu z rokov 1709-1710, symbolizuje Súsošie Panny Márie Nepoškvrnenej, ktoré z ich darov postavili na mieste starého vojenského popraviska.

Hlavná ulica na severnej strane začína na námestí so sochou maratónca, ktorý je symbolom najstaršieho maratónu v Európe. Má 42 km a nepretržite sa beží od r.1924. Na tomto námestí stojí budova múzea, ktoré ukrýva Košický zlatý poklad nájdený pri stavebných prácach v r. 1935 a svojim rozsahom zlatých mincí je najväčším nálezom na Slovensku.

Okolie Košíc

Podeľte sa s nami o vaše záujmy, predstavy a očakávania, radi vám toho predstavíme omnoho viac. Košice a ich okolie ponúkajú skvelý priestor pre aktívnu dovolenku, spoznávanie histórie a nezabudnuteľné zážitky. Maximálne hodina cesty vás delí od našich pokladov, ktoré nesú punc svetového dedičstva UNESCO.